Dantukų gydymas taikant bendrinę nejautrą (narkozę)

Vaikučiai paprastai būna drąsūs, smalsūs – tikri bebaimiai! Tačiau vizitas pas odontologą net patiems narsiausiems gali sukelti daug baimės ar neigiamų emocijų, o dantukų gydymą paversti neįmanomu. Dažniausiai odontologų baimė atsiranda dėl ankstesnės nemalonios patirties bei prisiminimų odontologo kabinete bei tęsiasi dar ilgus metus. Šiuolaikinė odontologija bei inovacijos anesteziologijos srityje suteikia galimybę prieš odontologines procedūras mažiesiems jaustis komfortabiliai, ramiai, o jų metu – nejusti jokio skausmo.


 

Kas yra bendrinė nejautra?
Dantukų gydymas taikant bendrinę nejautrą, dar kitaip vadinamą narkoze – procedūra, kurios metu visos reikalingos odontologinės paslaugos suteikiamos mažajam pacientui vieno vizito metu, jam giliai miegant ir nejaučiant jokių nemalonių potyrių ar skausmo. Šiuolaikiniai anestetikai veikia ypatingai trumpai, todėl skiriami ir dozuojami specialaus narkozės aparato pagalba – po procedūros mažylis lengvai pažadinamas ir su tėveliais iš karto gali grįžti į namus.
Tai puikus sprendimas, norint, jog mažylis nepatirtų streso, išvengtų blogų prisiminimų, o vizitas pas draugą odontologą taptų laukiamas. Svarbu ne tik tai, jog, prižiūrint anesteziologui – reanimatologui, mažiesiems pacientams taikoma bendrinė nejautra garantuoja komfortą viso vizito metu, bet ir tai, jog gydytojui suteikiamos sąlygos ramiai atlikti savo darbą.

Kada vaikams rekomenduojamas dantukų gydymas taikant bendrinę nejautrą?
Bendrinė nejautra dažniausiai taikoma vaikams nuo dvejų metų amžiaus, kada jie paniškai bijo odontologo, nors būtina atlikti kelias procedūras vienu metu, bei rekomenduojama vaikams, kurie yra baikštūs ir nesileidžia dantukų gydymui įprastomis sąlygomis.

• Kai vaikas yra dar labai mažas;
• Nemaža dalis dantukų yra pažeisti ėduonies;
• Vaikui būtinas chirurginis gydymas;
• Vaikas labai bijo dantų gydymo ir neleidžia atlikti reikalingų procedūrų odontologui.

Kaip vyksta bendrinės nejautros taikymo procesas?
Klinikoje „Neodenta“ bendrinė nejautra yra taikoma tik su tėvų sutikimu, prieš tai tiek vaikutį, tiek tėvelius detaliai supažindinus su šia procedūra. Jei nusprendžiama gydytis taikant bendrinę nejautrą (narkozę), „Neodenta“ kompetetinga specialistų komanda kartu su anesteziologais – reanimatologais, laikantis aukščiausių saugumo standartų, įvertina sveikatos būklę bei narkozės taikymo galimybes. Mažojo paciento saugumą garantuoja ir itin saugus bei funkcionalus procedūros metu naudojamas „Philips Siesta i Whispa“ narkozės aparatas. Pooperaciniu laikotarpiu klinikoje yra galimybė atsigauti jaukioje, specialiai pritaikytoje palatoje.

Ką būtina žinoti prieš bendrinę nejautrą?
Rūpestingiems tėveliams dar prieš būsimą apsilankymą pas gydytoją odontologą patariama mažyliui papasakoti apie procedūrą, jog jis žinotų, ko galima tikėtis. Svarbu ir tai, kad vaiką atlydėtų abu tėvai, ypač jeigu vienam iš jų reikia vairuoti.
Iki procedūros likus 6 val. nederėtų valgyti ar užkandžiauti, o 2 valandoms – gerti skysčių. Bendrinė nejautra atliekama vyresniems nei 2 metų vaikams, netaikoma vaikams, kurie yra alergiški skiriamiems anestetikams, sergantiems įvairiomis sunkiomis gretutinėmis ligomis, turintiems centrinės nervų sistemos sutrikimų ar sergantiems ūmine kvėpavimo takų infekcija.

 

Pasinaudokite galimybe „Neowude“ savo mažyliui suteikti maksimalų komfortą. Po apsilankymo pas odontologą liks tik malonūs prisiminimai bei noras sugrįžti dar kartą – svarbiausia sąlyga norint turėti gražią ir sveiką Šypseną ateityje.