Dantų protezavimas
Dantų netekimas dažnai sukelia fizinių ir psichologinių problemų: vargina kramtymo, virškinimo sistemos, temporomandibulinio sąnario, parafunkciniai, įvairūs tarties sutrikimai, taip pat imama nepasitikėti savimi, linkstama į depresiją, prarandamas visuomeninis statusas. Dantų protezavimas – viena iš galimybių toliau džiaugtis visaverčiu gyvenimu.
Dantų protezavimas yra skirtas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Žmogui sugrąžinama tai, ko jis neteko kartu su prarastais dantimis – pirmiausia galimybė valgyti, sukramtyti maistą.
Iš pradžių pacientui visuomet sudaromas gydymo planas. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė, eiga ir kaina. Prireikus atliekami papildomi rentgenologiniai ir kompiuteriniai tyrimai. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.
Galimi du variantai: dantų protezavimas išimamaisiais ir neišimamaisiais (fiksuotaisiais) protezais. Protezų parinkimas priklauso nuo burnoje likusių dantų skaičiaus ir būklės.
Skatmeninis CEREC CAD/CAM protezavimas:
CEREC yra kompiuterinio projektavimo sistema, suteikianti galimybę atlikti aukštos kokybės, preciziško tikslumo keramikos, polimerų, cirkonio oksido restauracijas per vieną apsilankymą. Šios sistemos produktai - įklotai, užklotai, vainikėliai, tiltai, laminatės - turi pranašumų: tvirtumas, tikslumas, ilgaamžiškumas, estetika, bemetalė konstrukcija. Naudojant šią sistemą, nereikia imti atspaudų, kaip tai buvo įprasta iki šiol. Mažesnė tikimybė padaryti klaidų, palyginti su tradicine technika. Paruoštus dantis Omnicam kameros pagalba tiesiog nuskenuojame burnoje, duomenys siunčiami į kompiuterį. Kompiuteris ekrane atvaizduoja paciento dantų 3D vaizdą, jį analizuoja ir sukuria būsimą restauraciją. Šią restauraciją kompiuterio programos pagalba mes galime koreguoti pagal savo ar paciento norus, keisdami anatomines formas. Parinkus būsimos restauracijos medžiagą ir spalvą, informacija siunčiama į frezavimo įrenginį ruošinio frezavimui. Gautą protezą apdirbus, jis pritaikomas ir cementuojamas burnoje. Nuostabiausia, jog visa tai galima atlikti vieno vizito metu - nereikia imti atspaudų, siųsti jų į laboratoriją.
Pagrindiniai dantų protezų tipai:
Išimamieji pilni – tai protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame ar (ir) viršutiniame dantų lanke. Išimamieji protezai gali būti fiksuojami ant implantų, gali pagerinti jų laikymąsi;
Išimamieji daliniai – tai protezai, skirti pacientams, netekusiems kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Dažniausiai yra gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, jeigu dėl kažkokių priežasčių negalimas dantų protezavimas implantais;
Neišimamieji (fiksuotieji) – tai protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai, laminatai, tiltai, taip pat fiksuotieji dantų protezai, dedami ir ant implantų), fiksuojami prie likusių dantų. Jie pagerina kramtymo efektyvumą, suteikia gerą estetinę išvaizdą ir atgaunamas pasitikėjimas savimi. Taigi pacientas sugrąžinamas į visavertį asmeninį ir visuomeninį gyvenimą.
Estetiniai protezai - estetinis protezavimas gali būti atliekamas jei konservatyvios technikos (estetinis plombavimas, dantų balinimas) neefektyvios. Dažnai estetinių restauracijų prireikia nusidėvėjusių dantų atstatymui. Estetinis protezavimas užtikrina dantų gydymo metu pasiektų rezultatų stabilumą ir ilgalaikiškumą.
Porceliano laminatės - laminačių uždėjimo procedūra padeda pasiekti trejopą tikslą: išgauti kuo didesnį dantų formos, spalvos ir padėties dantų lanke estetinį efektą, rekonstruoti kietuosius danties audinius ir atkurti kramtymo funkciją.
Dantų protezavimo nauda:
- efektyvesnis kramtymas;
- geresnė estetinė išvaizda – galima drąsiai šypsotis atvira šypsena, lūpos neatrodo sukritusios, aplink jas mažiau raukšlelių. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis;
- geresnės fonetinės galimybės – lengviau kalbėti ir aiškiai tarti žodžius;
- geresnė gyvenimo kokybė, didesnė socialinė integracija – galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis;
- didesnis pasitikėjimas savimi.
Klinikoje „Neodenta“ protezavimas atliekamas pačiais įvairiausiais būdais, naudojant pačias naujausias ir laiko patikrintas medžiagas.
„Nobel“ All-on-4 implantų sistema
Vieno vizito pas gydytoją metu įdedami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, tvirti ir visiškai kramtymo funkciją atkuriantys laikinieji arba nuolatiniai dantys. Atkuriant visus vieno žandikaulio dantis, vietoj tradiciškai dedamų 6–8 implantų naudojami tik keturi.
Daugiau informacijos puslapyje: http://www.xxiamzius.lt/archyvas/priedai/sidgija/20091106/sidgija_08.html
Metalo keramika
Metalo keramikos protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus.
Bemetalė keramika
Bemetaliai protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai.
Cirkonio keramika
Cirkonio keramikos protezai lengvi ir tvirti, natūralios danties spalvos. Vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas tvirtas baltas cirkonio oksido karkasas. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas.
Lietas metalinis vainikėlis
Lieti metaliniai vainikėliai tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikia patvarumo, taip pat gaminant stipresnį tiltinį protezą.
Lanko atraminis protezas
Šie protezai gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, sutinkantiems nešioti išimamąjį protezą, ir kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies.
Plokštelės:
„Valplast“
Tai lanksti plokštelė iš specialios plastmasės, gerokai atsparesnė lūžiams, kur kas estetiškesnė dėl dantenų spalvos kabliukų. Ji tvirčiau laikosi ir užima mažiau vietos burnoje, žmogus ją lengviau prisitaiko.
„Bre.flex“
Antros kartos „Bre.flex“ bazinė medžiaga dantų protezams, kurioje visiškai nėra monomerų. Iš šios medžiagos pagaminami nelūžtantys ir lankstūs daliniai dantų protezai.
Patikimas apdorojimas šiuolaikinėse injektorinėse formavimo sistemose leidžia pagaminti itin plonus dalinius ir laikinuosius dantų protezus.
*Už protezavimo paslaugas, privalomoji pirmoji įmoka ne mažesnė nei 30% visos gydymo sumos.
Dantų protezavimo išlaidų kompensavimas
Bendradarbiaujame su teritorinėmis ligonių kasomis!
Taupydami jūsų brangų laiką bei pinigus, odontologijos klinikoje „Neodenta“ pasirūpinsime, jog už dantų protezavimo paslaugas gautumėte tinkamą nustatyto dydžio kompensaciją iš PSDF biudžeto be jokio vargo.
Maloniai viečiame užsiregistruoti gydytojo odontologo konsultacijai, kurios metu nustatysime, ar Jūsų individualus atvejis atitinka dantų protazavimo kompensacijos gavimo sąlygas.
Kas gali gauti kompensaciją ?
• Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
• Asmenys, kurie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais.
• Vaikai iki 18 metų.
Koks galimas kompensacijos dydis?
• Iki 330 eurų dantų protezavimo išlaidų gali susigrąžinti pensininkai bei asmenys pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais;
• Iki 1031 eurų gali susigrąžinti tie asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius bei yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais ir kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 milimetrų storio;
• Iki 1031 eurų gali susigrąžinti vaikai iki 18 metų.
*Pabaigę galutinius dantų restauravimo darbus, rekomenduojame nešioti apsauginę kapą dantų pažeidimų prevencijai.
Individuali kapų nauda:
Apsauginės dantų kapos:
Individualios dantų kapos padeda geriau apsaugoti burnos ertmės minkštuosius audinius ir dantis. Stiprus smūgis gali sužaloti žandikaulio sąnarį, traumuoti dantų lanką, gali lemti lūpų, skruostų sužeidimus ar liežuvio įplyšimą. Apsauginės dantų kapos apsaugo nuo fizinio kontakto, taip pat – sumažina mechaninį dantų dilimą. Specialios, individualiai dantims pritaikytos kapos padeda visiškai apsaugoti dantis ar bent jau maksimaliai sušvelninti nelaimingų atsitikimų pasekmes.
Minkštųjų audinių apsauga:
Minkštųjų audinių traumoms priklauso tiek uždaros, tiek atviros traumos. Kapos veikia, kaip amortizatorius tarp minkštųjų ir kietųjų burnos audinių. Kapa taip pat saugo ir lūpas. Be kapos praleidus net nestiprų smūgį į lūpas, jos dažnai yra prakertamos iš vidaus, kai atsitrenkia į dantis. Uždėjus kapą lūpos iš vidaus prakertamos gerokai rečiau. Taip pat kapa gerai apsaugo nuo prakirtimų ir dantenas, kurių kraujavimą sustabdyti gerokai sunkiau, nei išorinį.
Dantų restauracijų apsauga:
Po atliktų estetinių restauracijų būtina naudoti individualią dantų kapą, todėl, kad stiprus smūgis į dantis gali lengvai pažeisti dantų implantus, dantų laminatus, vainikėlius, tiltus ar kitas dantų restauracijas. Itin stiprūs smūgiai gali sukelti net ir dantų restauracijos lūžius. Individuali dantų kapa užtikrina ilgalaikį estetinių restauracijų funkcionavimą.