Dantų traumos - patarimai tėveliams

Statistiškai kas dešimtas vaikas patiria dantų traumų.

Pieninio danties traumos metu gali būti sužalojama ir nuolatinio danties užuomazga. Stiprus danties sumušimas, kuriam kartais skiriama nepakankamai dėmesio, gali turėti neigiamų padarinių ir sukelti atokiąsias komplikacijas.

Iš karto po traumos svarbu dantį stebėti, vertinti jo spalvos pakitimus, gyvybingumą. Kartais ir menka trauma gali sutrikdyti danties kraujotaką, kuri lems danties nervo žūtį, danties patamsėjimą arba kitokį spalvos pakitimą ar net danties netekimą dėl kitų komplikacijų. Kartais nuskeltą danties dalį galima priklijuoti prie nuskelto danties. Tokia nuskelta dalis turi būti tinkamai transportuojama. Kai dantis išmuštas, būtina jį surasti, nesvarbu, ar jis nukrito ant žemės namuose, ar į balą lauke.

Sužeistąjį reikia nuraminti, jei yra galimybė – duoti skausmą malšinančių vaistų, uždėti šalčio. Surasto danties negalima plauti, valyti ar kitaip mechaniškai dirginti. Jį reikia patalpinti į terpę, kurioje jis bus transportuojamas. Tokia terpe gali būti sužeistojo burnos ertmė (po liežuviu) ar šiltas, pasterizuotas pienas.

Išmušto danties negalima laikyti sauso.

 

« Grįžti atgal