Naujienos

Skaitmeninis CAD-CAM protezavimas


Implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta” vadovas gydytojas odontologas ortopedas Darius

Kunčius džiaugiasi, kad  tobulėjant pasaulyje skaitmeninėms technologijoms artėja perversmas ir odontologiniu paslaugų srityje.

Dar visai neseniai, atrodo, buvo diskutuojama ar skaitmeninis fotoaparatas gali pakeisti paprastą fotoaparatą, o šiandien mes jau nebeįsivazduojame šiuolaikinės fotografijos be profesionalių skaitmeninių DSLR fotoaparatų.

Taigi, kaip žinome, odontologija yra viena iš pažangiausių medicinos sričių, kur technologinės naujienos greičiausiai pritaikomos praktikoje.

Naujovės, sukėlusios perversmą odontologijos protezavimo srityje - tai skaitmeninis CAD/CAM protezavimas Cerec Omnicam sistema.

- Ką gi tai reiškia?

CAD tai (computer aided design) kompiuterio pagalba sukurtas dizainas (šiuo atveju būsimo danties protezo) ir - CAM (computer aided manufacturing) kompiuterio kontroliuojamo šio sumodeliuoto dantų protezo gamyba.

Implantologijos ir estetinės odontologijos klinika „Neodenta“ taip pat naudoja  CEREC CAD/CAM naujausią įrangą. Šis įrenginys nuskaito kliento dantų parametrus ir perkelia juos į 3D vaizdą kompiuterio ekrane. Nereikia imti jokių atspaudų. Tiesiog užtenka nuskenuoti jūsų dantis. Trimačio nuskenuoto danties vaizdo pagalba sumodeliuojama skaitmeninė protezo versija. Tuomet kompiuteryje sumodeliuojama protezinė konstrukcija, pritaikomos anatominės formos pagal paciento individualias bei kitų dantų ypatybes. Parinkus dantų spalvą siunčiama į frezavimo įrenginį šios konstrukcijos frezavimui. CAD/CAM technologijos esmė – protezavimui paruoštų dantų nuskenavimas specialiu skeneriu ir protezų formos sumodeliavimas specialia kompiuterine programa. Tai puikios galimybės pacientui ir gydytojui. Nepakartojamas tikslumas ir kokybė.

 

Tai viena svarbiausių diagnostinių priemonių šiuolaikinėje odontologijoje. Visos procedūros atliekamos CEREC aparatu vieno apsilankymo metu, pacientui stebint. Didžiausi jo pranašumai – greitis, komfortas bei kokybė. Vieno – keturių dantų restauracijai užtenka tik vieno vizito, jų nereikia siųsti į dantų technikų laboratoriją. Laminatės, įklotai, užklotai, porcelianiniai vainikėliai gaminami iš karto klinikoje. Dantys dažniausiai pagaminami per vieną vizitą.

 

CEREC CAD/CAM įrangą sudaro šios pagrindinės dalys: 3D lazerinis skeneris, frezavimo įrenginys, kuriuo filmuojame įklotus, užklotus, porcelianines plombas, vainikėlius, laminatus. Restauracijos cirkonio oksido ir aliuminio oksido pagrindu - vainikėliai, tiltai.

 

CEREC įrenginio pagalba gaminane labai tikslias keramikos, porceliano bei kompozito restauracijas, kurios itin tiksliai atkuria dantų funkciją, grožį ir formą. Krūminių dantų plombas siūlome keisti CEREC porcelianinėmis restauracijomis, todėl, kad  jos yra ilgaamžiškesnės, tikslesnės, funkcionalesnės.