Pirmasis vizitas pas odontologą

Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų būti profilaktinis, išdygus pirmajam dantukui (6–8 mėn.). Odontologas pataria tėveliams kaip tinkamai prižiūrėti dantukus, parodo kaip juos valyti, paaiškina tinkamą mitybos režimą. Tai labai svarbus vizitas, kurio metu vaikas susipažins su nauja aplinka, nauju gydytoju, šis apžiūrės burnos ertmę, paaiškins tėveliams apie burnos ertmės higieną. Vizitas bus trumpas ir smagus.

 

Dažniausiai tėveliai  yra pirmieji, suteikiantys vaikui supratimą apie dantų gydymą, todėl būtina tinkamai pateikti vaikui savo patyrimą. Labai svarbu, kad Jūs kuo daugiau papasakotumėte, jog gydyti dantukus smagu, gal atrasti knygelių ar filmukų, kuriuose viskas žaismingai pavaizduota. 

 

Geras būdas pasirengti vizitui pas dantų gydytoją – pažaisti su vaiku „odontologą namuose.  Vaikams ypač pravartu stebėti vyresnių brolių, seserų, tėvų dantų apžiūras ar nesudėtingas gydymo procedūras. Antrasis apsilankymas taip pat turėtų būti profilaktinis, kol vaikui dar nieko neskauda. Tai galimybė vaikui susipažinti su odontologijos kabinetu, jo darbuotojais, medžiagomis. Po šio apsilankymo Jūsų vaikas nustos bijoti gydytojo ir specialistas jam taps draugu ir jo dantukų globėju.

 

Labai tikėtina, kad malonus apsilankymas pas gydytoją suformuos Jūsų vaikui teigiamą požiūrį į dantų priežiūrą ir gydymą visam jo gyvenimui.

 

« Grįžti atgal