Chirurginė odontologija

Burnos chirurgai konsultuoja pacientus, gydo žandikaulių kaulo ir antkaulio, seilių liaukų uždegimus, burnoje esančias cistas, granuliomas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ligas, žandikaulių traumas, minkštųjų audinių uždegimus (pūlinius, limfadenitus ir kt.).

 

Danties traukimas – labiausiai paplitusi chirurginės odontologijos procedūra.

 

Dantų šalinimas

 

Tai rimta chirurginė procedūra, tad būtina žinoti, kad po danties traukimo kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kuriuo ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

 

Po dantų šalinimo procedūrų rekomenduojame kraujo plazmos injekcijas, kurios pagerina žaizdų gijimą (stimuliuoja kaulų mineralizaciją ir naujų kraujagyslių formavimąsi), mažėja uždegimas, stabdomas kraujavimas, formuojasi mažesnis randas. Tai metodas, kuris pagreitina ir palengvina žmogaus atsistatymą po chirurginių intervencijų. Sumažėja pooperacinių komplikacijų rizika, pasiekiamas geresnis gijimas ir geresni rezultatai po chirurginių intervencijų, tai saugu ir nereikia naudoti jokių papildomų vaistų, cheminių medžiagų ar donoro ląstelių, išskyrus nedidelį kiekį jūsų paties kraujo.

 

danties salinimas

 

Dažniausios dantų traukimo priežastys:

 • sutrikęs danties dygimas;
 • ortodontinė korekcija;
 • pūlingas procesas prie danties šaknies;
 • danties arba šaknies lūžis;
 • netaisyklinga danties padėtis;
 • stipriai suiręs danties vainikas;
 • išplitusios periodonto ligos.

 protinio danties traukimasProtiniai dantys ypatingi ne tik tuo, kad dygsta itin vėlai (paprastai jau suaugusiems žmonėms), bet ir tuo, kad žmogui sukelia nemažai nepatogumų. Šie dantys būna sunkiai prieinamoje vietoje, jų šaknys dažnai yra kreivos, įaugusios į žandikaulio dalį. Protinių dantų šalinimas – sudėtinga ir rimta chirurginė procedūra.

 

Retinuoti dantys - susiformavę, tačiau taip ir neišdygę dantys neatlieka kramtymo funkcijos, todėl rekomenduojama juos pašalinti. Operaciją reikėtų planuoti, nes gijimo laikotarpis būna labai įvairus, geriau nedaryti tokių procedūrų prieš pat keliones, svarbius susitikimus ar vestuves. Po operacijos 3–5 dienas reikėtų tikėtis patinimo žande. Tiksliai kiekvieno paciento situaciją įvertins burnos chirurgas konsultacijos metu.

Atraumatinis danties šalinimas

 

Šiuo būdu siekiama pagrindinio tikslo – pašalinti dantį taip, kad būtų išsaugoti dantį supantys audiniai, nepažeistos dantenos. Dėl šios priežasties visa procedūra – danties išjudinimas, dalijimas ir smulkių fragmentų pašalinimas – atliekama mažesniais instrumentais. Alveolės dažniausiai užsiuvamos. Atraumatinis danties šalinimas pasirenkamas tuomet, kai planuojama implantacija ar protezavimas, ypač srityje, kurioje reikia geresnės estetikos. Gydyta vieta greičiau gyja, pasitaiko mažiau komplikacijų, o nemalonūs pojūčiai pacientui būna daug mažesni.

 

Alveolito gydymas

 

Alveolitas – uždegimas, kurį sukelia po danties traukimo alveolėje (kaulinėje vietoje, kurioje buvo danties šaknis) prasidėjusi infekcija, kurią sukelia nesusiformavęs arba iškritęs krešulys.

Jei liga neuždelsta, gydymas yra nesudėtingas. Jaučiamas vidutinio stiprumo skausmas, iš burnos sklinda blogas kvapas. Tokiu atveju numalšinus skausmą sukeliamas kraujavimas ir susiformuoja krešulys. Laiku nesikreipus į gydytoją, pasireiškia sunkesnė ligos forma. Gydymas tuomet taip pat sudėtingesnis: žaizdą reikia plauti, įvesti tvarsčius su vaistais, pacientui būtina lankytis kas 2–3 d., kol išnyksta simptomai, o žaizda apsitraukia apsauginiu sluoksniu.

 

Danties cista

 

Cista – kaulo pažeidimas aplink danties šaknies viršūnę. Visos žandikaulių cistos šalinamos chirurginiu būdu. Jos, ypač pacientams, turintiems retinuotų dantų, yra gana dažnos. Jei į cistą įeina šaknys, operuojant jų viršūnės nupjaunamos ir atliekamas retrogradinis plombavimas. Dažniausia dantų šaknų cistos priežastis – negyva pulpa (kitaip – danties nervas), negydytos ar netinkamai gydytos dantų šaknys.

 

Odontologinės cistos gali būti dvejopos.

 

Sukeltos uždegimo:

 • šakninės;
 • paradentalinės.

 

Vystymosi:

 • olikulinės;
 • šoninio periodonto;
 • keratocistos;
 • liaukinės.

 

Kaip elgtis po danties šalinimo?

 

30 min. laikykite sukąstą marlinį tamponėlį, kurį Jums gydytojas davė sukąsti po procedūros. Tampono paskirtis – sugerti ir sustabdyti kraujavimą išrovus dantį.

 

  - 2 val. nevalgykite.

  - Po danties traukimo galite jausti skausmą. Vartokite skausmą malšinančių vaistų, kuriuos Jums rekomenduos gydytojas.

Patartina valgyti minkštą maistą pirmas 24 valandas. Nevalgykite kieto, aštraus ir karšto maisto, kuris gali būti skausmo ir kraujavimo priežastimi.

 • Tą pačią dieną po danties traukimo neskalaukite jokiais skysčiais.
 • Kitą dieną nestipriai paskalaukite dezinfekuojančiais burnos skalavimo tirpalais.
 • Nelieskite žaizdos pirštais ir liežuviu.
 • Valykite dantis švelniai, minkštu dantų šepetėliu, netraumuodami dantenų ir žaizdos.

stebėkite vaikus, nes veikiant anestetikams gali susikramtyti lūpas. Jei skausmas malšintas apatiniame žandikaulyje, guldykite vaikus ant šono, nes liežuvis gali užkristi ant kvėpavimo takų ir atsiranda galimybė uždusti.

 • Jeigu Jums buvo paskirti vaistai, naudokite juos, kaip nurodė gydytojas.
 • Negalima dirbti sunkaus fizinio darbo, vartoti alkoholinių gėrimų. Venkite karštos aplinkos.
 • Jei jaučiatės blogai, kraujavimas ir tinimas nepraeina ar tiesiog turite klausimų, kreipkitės į Jus gydantį gydytoją.

 

 

Turite klausimų?

Užpildykite žemiau esančią formą ir netrukus su Jumis susisieksime.

* Būtini laukeliai