Dantų implantai

 

danties implantas

Dantų implantai – pastovus natūralių dantų pakaitalas. Jis laiko karūną ar tiltą lyg šaknis laikytų dantį. Daugumos odontologų nuomone, implantai – vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos laimėjimų. Priešingai nei tiltai, dantų implantai iš tikrųjų įsitvirtina žandikaulyje. Anksčiau, kai trūkdavo vieno danties, gretimi du dantys turėdavo būti nušlifuoti. Dabar vienas implantas paprasčiausiai įtvirtinamas tarp dantų, nesukeliant neigiamo poveikio šalia esantiems dantims.

 

Dantų implantologija – odontologijos šaka, apimanti iškritusių ar pašalintų dantų rekonstrukciją ir jų sutvirtinimą natūraliomis arba sintetinėmis medžiagomis.

 

Jei nešiojate išimamuosius dantų protezus, Jums turėtų būti pažįstamas nemalonus jausmas, siejamas su skausmingomis dantenomis, kai valgote ar kalbate.

Net turint labai geros kokybės protezus kyla daug problemų, pavyzdžiui, dantų tilto konstrukcijai dažnai reikia nušlifuoti visiškai sveikus dantis. Ištraukus dantį, kaulas iš karto pradeda dėvėtis. Šis procesas, dar vadinamas kaulo atrofija, gali tapti pasikeitusių veido bruožų priežastimi. Dėl to periodiškai gali tekti dantų protezus keisti. Kaulinio audinio dėvėjimasis dažnai lemia dantų ir burnos struktūros funkcinį ir kosmetinį blogėjimą.

 

Šiandien dėl mokslinių studijų, atradimų ir pažangių šiuolaikinių technologijų dantų protezai nebėra būtinybė. Siūloma alternatyva – dantų implantai, dirbtiniai varžteliai, chirurginiu būdu įsukami į žandikaulį vietoj iškritusio danties.

1952 metais švedų chirurgas po daugybės atliktų tyrimų atrado, kad titanas, sukibdamas su kauliniu audiniu, sudaro patvarų biologinį junginį. Šis fenomenas buvo pavadintas osteointegracija (osseointegration) arba kaulo susijungimu.

 

Šiuolaikiniai dantų implantai taikant šį principą yra plačiai gaminami visame pasaulyje.

 implantologija

 

Tai – neįkainojama galimybė žmonėms vietoj protezų ir įprastų dantų tiltų turėti nuolatinius, patogius ir patrauklius natūralių dantų pakaitalus.

Skubi gydytojo odontologo pagalba netekus danties - momentinė implantacija

 

 

momentinis implantavimas

Netekus vieno ar kelių dantų - tuoj pat įsriegsime implantą ir pagaminsime laikiną dantį. 
Kai žmogus nė dienos negali būti turėdamas tarpą tarp dantų, siūlomas momentinis implantavimas – apie 10–15 min. trunkanti procedūra, kai implantas įdedamas į ką tik pašalinto danties vietą. Tai prilygsta įprastam danties plombavimui. Ant implanto iš karto pritvirtinus laikiną dantį, žmogus gali nevaržomai šypsotis ir kramtyti maistą. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu, niekuo nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi.
Momentinis implantavimas leidžia maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką, išvengiama siūlių ir papildomo chirurginio įsikišimo.

 

 

Ištraukus dantį ir jo šaknį, nėra gerai palikti tuščią tarpą, nes gali iškilti problemų:

 • šalia esantys dantys gali pakeisti kryptį;
 • dėl susitraukusio žandikaulio veidas gali atrodyti vyresnis;
 • šypsena nebus patraukli, jei trūks priekinio danties.

 

Dantų implantai rekomenduojami, jei:

 • dėl kokios nors priežasties trūksta vieno ar kelių dantų;
 • skausmingos ir nusileidusios dantenos;
 • reikia apsaugoti žandikaulį nuo nykimo, iškritus dantims;
 • bedantis žandikaulis.

 

Dantų implantai:

 • sudaro biologinį junginį su kauliniu audiniu;
 • susijungę su kaulu, atlieka atraminę funkciją kitiems dantims;
 • atkuria funkcionalumą ir estetiką;
 • leidžia kramtyti ir kalbėti nejaučiant diskomforto;
 • apsaugo nuo kaulo atrofijos;
 • padeda išsaugoti kaulinį audinį ir jaunatvišką veido išvaizdą.

 

Dantų implantų pranašumai:

 • Dantų implantai padeda išvengti nestabilumo, galima valgyti visus maisto produktus.
 • Labai dažnai dantų implantų procedūrą renkasi žmonės, prieš tai ilgą laiką nešioję dantų protezus.
 • Labai maža danties implanto atmetimo rizika.

 

Ar Jums tinka dantų implantai?

 

dantų implantai

Jus apžiūrėjęs gydytojas odontologas nuspręs, ar dantų implantai nepakenks Jūsų sveikatai ir ar nėra veiksnių, galinčių apsunkinti kietųjų ar minkštųjų audinių gijimą, pavyzdžiui, kaulinio audinio infekcijos, jungiamojo audinio pažeidimų ir kt. Be to, turi būti sveikos dantenos ir užtektinai kaulinio audinio, kad būtų galima įsukti dantų implantus.

 

Ypač svarbu įsukant implantus ir gaminant protezus atsižvelgti į fizines ir medicinines pacientų burnos ypatybes, pavyzdžiui, į netaisyklingą sąkandį.

 

Klinika „Neodenta“ bendradarbiauja su „Nobel Biocare“ kompanijos atstove Lietuvoje – „NobelSmile TM  Lietuva“, kuri yra medicininių priemonių linija ir estetinio dantų protezavimo lyderė pasaulyje. „Nobel Biocare“ gydytojams odontologams siūlo mokslu pagrįstus dantų gydymo ir priežiūros būdus.

 

Mūsų klinikoje naudojamos pasaulyje pripažintos implantų sistemos: BioHorizons, Dentsply, Ankylos (Vokietija), Nobel Biocare, Straumann (Šveicarija)/(JAV).

 

Ankylos implantų sistema

 

implantai

 

Ankylos implantai – viena pirmaujančių sistemų dantų implantacijos srityje. Dantų implantai sukonstruoti taip, kad kiek įmanoma tobuliau atitiktų natūralią dantų estetiką ir mechaninį stabilumą. Kūginis sujungimas yra skirtas pradiniam ir vėlesniam ilgalaikiam audinių stabilumui: labai tikslus sujungimas „TissueCare Connection“ pašalina mikrojudesius ir apsaugo nuo mikrobų. Šis tvirtas sujungimas pristabdo kaulinio audinio atrofiją ir gerai veikia sveikus minkštuosius audinius aplink Ankylos implantą.

  

„Nobel“ All-on-4  implantų sistema

 

all on 4 neodenta

     

Ši implantų sistema skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms.

Atkuriant visus vieno žandikaulio dantis, vietoj tradiciškai dedamų 6–8 implantų naudojami tik keturi. Šis būdas leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Pacientui neskauda, netinsta ir nekraujuoja dantenos, nereikia vartoti antibiotikų. Vieno vizito pas gydytoją metu įdedami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, tvirti ir visiškai kramtymo funkciją atkuriantys laikini arba nuolatiniai dantys.

All-on-4 metodą galima derinti su momentiniu implantavimu, kai implantai įdedami iš karto pašalinus sugedusius dantis. Tai labai patogu, kai burnoje belikę keli savi dantys.

 

Straumann implantai

 

dantų implantai neodenta straumann

Šie dantų implantai ir jų komponentai yra gaminami Šveicarijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, regeneracinės medžiagos – Švedijoje. „Straumann“ tiria ir kuria dantų implantus, instrumentus ir regeneracines medžiagas, plačiai naudojamas tais atvejais, kai trūksta dantų arba siekiama apsaugoti nuo jų praradimo. Tai labiausiai moksliškai pagrįsta dantų implantų sistema pasaulyje. Nepriaugimo tikimybė – tik 1–2 atvejai iš keturių šimtų. ,,Straumann“ patentuotas „SLActive“ paviršius leidžia protezuoti ant šių implantų gerokai greičiau nei įprastai.

 

 

 

 

BioHorizons implantai

 

biohorizon implantai neodenta

Amerikietiški BioHorizons implantai jau keletą pastarųjų metų yra patys populiariausi Lietuvoje. Tai lemia optimalus kainos ir kokybės santykis. Jeigu implantas neprigyja (3–4 % iš visų įsriegiamų implantų), procedūra kartojama po kelių mėnesių ir pacientui už tai mokėti nereikia, nes neprigijusį implantą gamintojas keičia nauju, todėl pacientas nepatiria jokių finansinių nuostolių. Šios sistemos kūrėjai neseniai išleido vieną geriausių vadovėlių apie implantologiją.

 

 

 

 

Daugiau informacijos skaitykite:

 

Turite klausimų?

Užpildykite žemiau esančią formą ir netrukus su Jumis susisieksime.

* Būtini laukeliai