Burnos ertmės gleivinės gydymas

periodontologija

Periodontologija – tai dantį supančių audinių gydymas.

  

Pagrindinė periodontologinių ligų priežastis – bakterinio apnašo kaupimasis aplink dantis. Tai liga, kurią sukelia apnaše esančios bakterijos. Jeigu apnašas nenuvalomas įprastomis higienos priemonėmis, dantenos paburksta, pradeda kraujuoti, gali išsivystyti dantenų uždegimas arba gingivitas.

 

   gingivitas

 Gingivitas – dantenų uždegimas, pasireiškiantis jų paraudimu, jautrumu, kraujavimu valant dantis, blogu burnos kvapu, pakitusiais skonio pojūčiais.

 

Pagrindinis gydymo metodas – profesionali burnos higiena ir tinkama tolesnė asmeninė burnos priežiūra.

Negydant, uždegimas gali išplisti į gilesnius periodonto audinius, dėl to vėliau išsivysto periodontitas.

 

 

periodontitasPeriodontitas – periodonto uždegimas. Tai įsisenėjusi ligos stadija, kai pažeistos ne tik dantenos, bet ir kaulas, kitos dantį   supančios periodonto struktūros. Periodontitas yra sunki liga ir gydytis pačiam neįmanoma.

Sergant periodontitu, atsiranda skausmas, dantenos būna ryškiai raudonos, valant ir valgant kraujuoja, pūliuoja. Dantys pradeda judėti, iškrenta, nes irsta dantį palaikantys raiščiai, nyksta ir tirpsta dalis žandikaulio kaulo. Periodontitas, atsižvelgiant į uždegimo išplitimo ir kaulo nutirpimo lygį, gydomas konservatyviai arba gali būti taikomas chirurginis gydymas.

Klinikoje „Neodenta“ naudojamas Emdogain preparatas, skatinantis periodonto audinių regeneraciją. Šis preparatas sudarytas iš baltymų, kurie ypač svarbūs formuojantis danties audiniui. Emdogain naudojamas periodontito suardytiems audiniams atkurti.

 

lūpos pasaitėlis

Lūpos pasaitėlis – tai paslankios gleivinės raukšlė, esanti tarp lūpos ir alveolinės ataugos. Nepalanki jo padėtis gali daryti įtaką dantų padėčiai ir estetikai, atsiranda keblumų protezuojant. Tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios atsiranda tarpų tarp dantų (kitaip – diastemų), prasideda dantenų recesija. Gydymas – lūpos pasaitėlio plastika.

 

  

 

Dantenų recesija – tai dantenų atsiskyrimas nuo danties. Esant dantenų recesijai, apsinuogina danties kaklelis ar dalis šaknies. Dantis atrodo pailgėjęs, būna jautrus. Recesija gydoma įvairiomis dantenų plastikos procedūromis. Recesijos vieta dengiama laisvu lopu iš gomurio arba sintetiniais dantenų 

pakaitalais.

 

 

Lopo operacija – procedūra, kurios metu atkeliamas antkaulio gleivinės lopas, šalinamos granuliacijų ir uždegimo pažeistų audinių sankaupos, nulyginamas infekuotas šaknies paviršius, chirurgiškai formuojamas kaulas ir dantenos.

 

 

  

gingivektomija

Gingivektomija – operacija, kurios metu pašalinamos išvešėjusios ir uždegimo pažeistos dantenos.

 

 

 

 

  

 Daugiau informacijos skaitykite:

 

 

Turite klausimų?

Užpildykite žemiau esančią formą ir netrukus su Jumis susisieksime.

* Būtini laukeliai